Poradnik rodzica

Trzy drogi do uzależnienia. Sprawdź, czy którąś z nich kroczy Twoje dziecko!

Uzależnienia Behawioralne » Patologiczny hazard » Poradnik rodzicaTrzy drogi do uzależnienia. Sprawdź, czy którąś z nich kroczy Twoje dziecko!

Z badań jasno wynika - większość patologicznych hazardzistów zaczęła grać w okresie dorastania, jeszcze przed ukończeniem 18. roku życia. Nie da się więc ukryć, że dojrzewanie to moment, w którym rodzice powinni być najbardziej wyczuleni na potrzeby swoich dzieci. Zintegrowany Model Ścieżek pozwala zrozumieć, w jaki sposób młodzież uzależnia się od hazardu.

zobacz więcej

Hazard wśród dzieci i młodzieży

Uzależnienia Behawioralne » Patologiczny hazard » Poradnik rodzica

Młodzież należy do grupy, która jest w sposób szczególny narażona na podejmowanie zachowań ryzykownych, w tym nałogowy hazard. Wśród dzieci i młodzieży do 18 r.ż. obserwuje się najwyższy, w porównaniu z innymi grupami wiekowymi, odsetek osób zagrożonych uzależnienia od hazardu – 12,3% (raport CBOS 2012 r.).

zobacz więcej

Wychowanie do hazardu

Uzależnienia Behawioralne » Patologiczny hazard » Poradnik rodzica

Rozwój technologii sprawił, że hazard przestał być rozrywką zarezerwowaną tylko dla dorosłych. Dostępność do kasyn online, w tym w wersji mobilnej na smartfony sprawił, że staje się on częścią doświadczenia młodych ludzi. Mimo że do 18. roku życia uprawianie hazardu jest w Polsce zabronione, w rzeczywistości online wiek tak naprawdę nie limituje dostępności do hazardu.

zobacz więcej


Stronę internetową prowadzi Fundacja Studio Psychologii Zdrowia Fundacja Studio Psychologii Zdrowia

Strona współfinansowana ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych

 

Copyright © Uzależnienia behawioralne 2016

 

 

Proszę czekać...