Raporty z badań

Metody leczenia patologicznego hazardu i ich skuteczność

Uzależnienia Behawioralne » Raporty z badań » Patologiczny hazardMetody leczenia patologicznego hazardu i ich skuteczność

Z badań wynika, że z problemowego bądź patologicznego hazardu „wychodzi“ od 32 do 46 proc. osób, które podjęły kroki ku zdrowieniu. Oferta leczenia dla osób uprawiających hazard w sposób problemowy i patologiczny jest w dużej mierze tożsama z ofertą terapeutyczną dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych. Formy pomocy obejmują leczenie stacjonarne, ambulatoryjne i wsparcie niemedyczne w formie oferty samopomocowej – spotkań Anonimowych Hazardzistów. Które z nich są najskuteczniejsze?

zobacz więcej

Fonoholizm wśród polskiej młodzieży – cz. II

Uzależnienia Behawioralne » Raporty z badań » SiecioholizmFonoholizm wśród polskiej młodzieży – cz. II

W ubiegłym miesiącu przedstawiliśmy najważniejsze wnioski dotyczące młodzieży płynące z raportu omawiającego wyniki ogólnopolskich badań odnoszących się do problemu fonoholizmu wśród polskiej młodzieży. W tym miesiącu prezentujemy wnioski dotyczące roli rodziny i szkoły w kształtowaniu postaw młodych odnośnie do korzystania z urządzeń mobilnych.

zobacz więcej

Fonoholizm wśród polskiej młodzieży - wyniki badań

Uzależnienia Behawioralne » Raporty z badań » SiecioholizmFonoholizm wśród polskiej młodzieży - wyniki badań

Na pytanie "Czy jesteś osobą uzależnioną od telefonu komórkowego?" co piąty uczeń (20,8%) odpowiada w sposób twierdzący, prawie co dziesiąty zaznacza odpowiedź „trudno powiedzieć”. Takie wnioski płyną z ogólnopolskich badań przeprowadzonych wśród 3.471 nauczycieli i 22.086 osób między 12. a 18. rokiem życia, eksperymentu społecznego pt.: "POZ@ SIECIĄ" oraz badań jakościowych z lat 2015–2016.

zobacz więcej

Robisz „selfie” codziennie? Uważaj, to może być fonoholizm!

Uzależnienia Behawioralne » Raporty z badań » SiecioholizmRobisz „selfie” codziennie? Uważaj, to może być fonoholizm!

Prawie 85 proc. młodzieży zna przynajmniej jedną osobę uzależnioną od telefonu komórkowego. Co więcej, niecałe 23 proc. młodych ludzi przyznaje się do własnego uzależnienia. A te liczby to tylko wierzchołek góry lodowej...

zobacz więcej

Uzależnienia behawioralne w Polsce - wyniki badania CBOS

Uzależnienia Behawioralne » Raporty z badań » OgólneUzależnienia behawioralne w Polsce - wyniki badania CBOS

„Problem uzależnień behawioralnych jest społecznie bagatelizowany i nie zmieni się to dopóty, dopóki choroby te będą funkcjonowały w świadomości społecznej jako fanaberia (zakupoholizm), rozrywka dla znudzonych bogaczy (hazard), przypadłość pokoleniowa, z której się „wyrasta” (siecioholizm) czy naturalna powinność każdego dorosłego obywatela (pracoholizm)” – czytamy w komunikacie z badań CBOS. Jaka jest skala problemu w Polsce? Kto jest zagrożony uzależnieniem i kto się uzależnia? Odpowiedzi poniżej!

zobacz więcej

Młodzież a hazard według najnowszego raportu CBOS

Uzależnienia Behawioralne » Raporty z badań » Patologiczny hazard

Dane z najnowszego  raportu  CBOS „Młodzież 2013”  można uznać za optymistyczne w stosunku do danych sprzed trzech lat.

zobacz więcej

Hazard w otoczeniu dzieci

Uzależnienia Behawioralne » Raporty z badań » Patologiczny hazard

Popularna gra w remika, obstawianie totolotka wspólnie z dziadkiem czy słuchanie rodzinnej opowieści o przodku, który przegrał w karty cały majątek, nie wydają się być czymś groźnym dla dziecka. I często nie są.

zobacz więcej

Współwystępowanie hazardu i substancji psychoaktywnych wśród młodych ludzi

Uzależnienia Behawioralne » Raporty z badań » Patologiczny hazard

Amerykańcy badacze zauważyli związek pomiędzy uprawianiem hazardu a używaniem substancji psychoaktywnych. Swoje badania przeprowadzili wśród młodych ludzi w wieku 14-21 lat.

zobacz więcej

Młodzież i hazard online

Uzależnienia Behawioralne » Raporty z badań » Patologiczny hazardMłodzież i hazard online

Zagraj i poczuj się jak w prawdziwym kasynie, bez wychodzenia z domu. Nie ma znaczenia czy jesteś doświadczonym, czy początkującym graczem. (…) zapewniamy najlepsze wrażenia, niezależnie od stopnia zaawansowania!

zobacz więcej

Hazard wśród dzieci i młodzieży

Uzależnienia Behawioralne » Raporty z badań » Patologiczny hazard

Młodzież należy do grupy, która jest w sposób szczególny narażona na podejmowanie zachowań ryzykownych, w tym nałogowy hazard. Wśród dzieci i młodzieży do 18 r.ż. obserwuje się najwyższy, w porównaniu z innymi grupami wiekowymi, odsetek osób zagrożonych uzależnienia od hazardu – 12,3% (raport CBOS 2012 r.).

zobacz więcej
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »


Stronę internetową prowadzi Fundacja Studio Psychologii Zdrowia Fundacja Studio Psychologii Zdrowia

Strona współfinansowana ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych

 

Copyright © Uzależnienia behawioralne 2016

 

 

Proszę czekać...