Badania zakończone:
Cel badania: W ramach projektu o charakterze ogólnopolskim opracowany został raport zawierający wykaz placówek świadczących pomoc osobom z uzależnieniami behawioralnymi.
Cel badania: Oszacowanie rozpowszechniania rożnych form hazardu i innych uzależnień behawioralnych w populacji ogólnopolskiej oraz zidentyfikowanie czynników chroniących i czynników ryzyka tych uzależnień.
Cel badania: Zebranie i analiza dostępnej literatury w zakresie estymacji wielkości skutków społecznych i finansowych uzależnienia od hazardu.
Cel badania: skonstrowanie narzędzia do oceny wielkości niektórych skutków i kosztów uzależnień od hazardu i jego walidacja.
Cel badania: Ocena zjawiska patologicznego użytkowania portali społecznosciowych przez adolescentów oraz stworzenie charakterystyki psychologicznej adolescenta znajdujacego się w grupie ryzyka uzaleznienia od portali społecznościowych.
Cel badania: Oszacowanie skali zjawiska zagrożenia e-uzaleznieniami młodzieży szkolnej oraz opracowanie kwestionariusza do jego diagnozy.
Cel badania: pogłebienie wiedzy o psychologicznych mechanizmach hazardu problemowego i patologicznego w ramach modelu impulsywnej regulacji zachowania oraz zasobowego modelu samokontroli.
Cel badania: Pogłębienie wiedzy na temat czynników ryzyka i czynników chroniacych związanych z angażowaniem się młodzieży w: hazard, nadużywanie internetu, kompulsywne zakupy.